FİBER OPTİK FUSİON SONLANDIRMA

Eser Bilişim olarak, fiber optik fusion sonlandırma hizmetlerini, uzman ve tecrübeli kadromuz ve geniş makina parkurumuz ile Türkiye’nin her yerine değişmeyen kalitemiz ile sunmaktayız.

Eser Bilişim Fiber Optik Sonlandırma hizmetlerinde, en uygun fiyat garantisi vermektedir.

Alacağınız fiber optik sonlandırma teklifleri, bulunduğunuz bölgeye göre fiyatlandırılmaktadır.

 

 

 


Fiber Optik Fusion Sonlandırma Nedir?

İki fiberin sürekli bağlanmasında kullanılan etkili bir metot füzyon eki denen bir metot dur. Bu metot ile, eklenecek olan iki fiber ucu erime noktasına kadar ısıtılır ve uygun bir basıncın uygulanmasıyla lehim yapılır. Böylece, iletim ortamının sürekliliği Fresnel yansımasına neden olmayacak şekilde sağlanır. En çok kullanılan ısıtma kaynağı elektrik arkıdır; fakat karbondioksit lazer veya mikro alev de verimli şekilde kullanılabilir.

Füzyonla ek yapma işleminde ilginç bir özellik, başlangıçta yanlış hizalanma olursa, füzyon safhasında erimiş fiberin yüzey gerilim etkisinin yol açtığı kendi kendine hizalama özelliğidir. Kendi kendine hizalama olayı, başlangıçtaki yanlış hizalanmayı biraz telafi etmese de , bu olay ek yerinde özde bozulma da oluşturulabilir. Bu bozulmanın etkisi genellikle çok modlu fiberlerde tolere edilmiştir; ancak tek modlu fiber eklerinde yüksek kayba yol açabilirler.

Düşük bağlaşım kaybı sağlanmasına ek olarak, hesaba katılması gereken diğer önemli bir nokta, ek yerinde fiberin mekaniksel bütünlüğüdür. Bir füzyon etkinin dayanıklılığı, orijinal çıplak fiberin dayanıklılığına göre %40’tan aşağıya kadar inebilir. Füzyonla ekin mekanik özellikleri, füzyon zamanı, sıcaklık ve basınç darbesi gibi ek yapma parametrelerine bağlı olduğu kadar, işlemler sırasında oluşan harici kirlenmeye de bağlıdır. Bu nedenle ek işlemlerini yaparken özel bir dikkat gösterilmelidir. Bir füzyon ekinde aynı anda çok düşük kayıp ve yüksek mekaniksel dayanıklılık elde etmek zordur. Eki çevresel zararlardan korumak ve yeterli dayanıklılığı sağlamak için, füzyondan sonra ek yerine uygun bir destek yapılmalıdır.

Mekanik eklerin füzyon eklere göre üstünlüğü, yüksek voltajlı elektrik arkına ihtiyaç duyulmamasından başka, fiberlerin özünde bozulmada olmamaktadır.

Eser Bilişim olarak müşterilerimizin ihtiyacı olan farklı niteliklere sahip Fiber Optik kabloların sonlandırma işlemlerini yapmaktayız.

Bir cevap yazın